lipiec 2012 r.

Międzynarodowy Komitet Opieki nad Marynarzami (ICSW).

« powrót

Kwestie socjalne i bezpieczeństwa marynarzy stają się jednym z ważniejszych celów działalności Międzynarodowego Komitetu Opieki nad Marynarzami (ICSW). Dlatego w dorocznym seminarium zorganizowanym tym razem w Kopenhadze w dniach 14-15 kwietnia 2011 r. sprawy opieki socjalnej marynarzy były jednym z podstawowych tematów konferencji. Na zaproszenie Danish Government Seamen’s Service udział wzięli także przedstawiciele Stowarzyszenia MRO prezes Piotr Nowicki i duszpasterz Ludzi Morza w klubie Stella Maris w Szczecina Rev. Leszek Więcaszek SAC.

Zdjęcia >>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dodał RIJOBoSnbjhLRqoQIcG
2012-08-06 16:41:55
nie wiem szczerze mf3wiąc, ale poeinważ nowa ustawa wpływa na zakres kompetencji ministerstwa zdrowia, podejrzewam, że sprawy żłobkf3w były konsultowane także z przedstawicielami resortu zdrowia. Nie wiem jak jest w szczegf3łach jeśli chodzi o zachorowalność w żłobkach ( czytałem tylko, że takie zjawisko występuje na jakimś portalu dla matek, ale nie były to potwierdzone twardymi danymi źrf3dła). Sądzę, że z racji wyśrubowanych kryterif3w funkcjonowania żłobkf3w, do jakichś rażących uchybień nie powinno dochodzić na większą skalę wspf3łcześnie. Nie wiadomo, jak obecne zmiany na to wpłyną.Warto jednak zauważyć przy tej okazji szerszy dylemat związany ze standardami w instytucjach opieki ( nie tylko nad małym dzieckiem). Wysokie standardy z jednej strony poprawiają sytuację świadczeniebiorcf3w, ale jednocześnie za sprawą rosnących kosztf3w, mogą ograniczać podaż miejsc, w efekcie część będzie pod opieką o wysokim standardzie, a część - dla ktf3rych nie starczy miejsc - może znaleźć się na przykład w warunkach domowych, zagrażających jemu zdrowiu ( dotyczy to wielu rodzin, ktf3re żyją w niegodnych warunkach).


Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia